علائم و علل ناباروری مردانه چیست؟

متخصص-زنان-و-زایمان-رشت | بهترین-متخصص-زنان-زایمان-نازایی-در-رشت

علائم و علل ناباروری مردانه چیست؟

ناباروری مردانه

تقریباً از هر 7 زوج، 1 زوج نابارور هستند، به این معنی که با وجود داشتن رابطه جنسی مکرر و محافظت نشده برای یک سال یا بیشتر، نتوانسته اند بچه دار شوند. در نیمی از این زوج‌ها، ناباروری مردان حداقل نقشی جزئی دارد.

ناباروری مردان می تواند ناشی از تولید کم اسپرم، عملکرد غیر طبیعی اسپرم یا انسدادی باشد که از تحویل اسپرم جلوگیری می کند. بیماری ها، جراحات، مشکلات مزمن سلامت، انتخاب شیوه زندگی و سایر عوامل ممکن است در ناباروری مردان نقش داشته باشند.

ناتوانی در بچه دار شدن می تواند استرس زا و خسته کننده باشد، اما تعدادی از درمان ها برای ناباروری مردان در دسترس هستند.

دکتر نگار غلامعلی پور ، متخصص زنان و زایمان رشت  و همچنین متخصص زنان،زایمان و نازایی در رشت می باشند که با استفاده از تکنیک های روز دنیا را علل ناباروری ها را درمان میکنند.

علائم ناباروری مردان

نشانه اصلی ناباروری مردان ناتوانی در بچه دار شدن است. ممکن است هیچ علامت یا نشانه واضح دیگری وجود نداشته باشد.

با این حال، در برخی موارد، یک مشکل زمینه‌ای مانند اختلال ارثی، عدم تعادل هورمونی، گشاد شدن سیاهرگ‌های اطراف بیضه یا شرایطی که عبور اسپرم را مسدود می‌کند، علائم و نشانه‌هایی را ایجاد می‌کند. علائم و نشانه هایی که ممکن است متوجه شوید عبارتند از:

مشکلات عملکرد جنسی – به عنوان مثال، مشکل در انزال یا حجم کم مایعات انزالی، کاهش میل جنسی، یا مشکل در حفظ نعوظ (اختلال نعوظ).
درد، تورم یا توده در ناحیه بیضه.
عفونت های تنفسی مکرر.
ناتوانی در بوییدن.
رشد غیر طبیعی سینه (ژنیکوماستی).
کاهش موی صورت یا بدن یا سایر علائم ناهنجاری کروموزومی یا هورمونی.
تعداد اسپرم کمتر از حد طبیعی (کمتر از 15 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر منی یا تعداد کل اسپرم کمتر از 39 میلیون در هر انزال).

متخصص-زنان-و-زایمان-رشت | بهترین-متخصص-زنان-زایمان-نازایی-در-رشت

متخصص-زنان-و-زایمان-رشت | بهترین-متخصص-زنان-زایمان-نازایی-در-رشت

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر بعد از یک سال رابطه جنسی منظم و محافظت نشده یا زودتر در صورت داشتن یکی از موارد زیر نتوانستید بچه دار شوید به پزشک مراجعه کنید:

مشکلات نعوظ یا انزال، میل جنسی کم، یا سایر مشکلات عملکرد جنسی درد، ناراحتی، توده یا تورم در ناحیه بیضه سابقه مشکلات بیضه، پروستات یا جنسی جراحی کشاله ران، بیضه، آلت تناسلی یا کیسه بیضه شریک زندگی بالای 35 سال

مراقبت از ناباروری مردان در کلینیک خانم دکتر نگار غلامعلی پور که به شما در رفع نگرانی های سلامتی شما کمک کند.

  علل باروری مردان یک فرآیند پیچیده است. برای باردار شدن همسرتان، موارد زیر باید انجام شود: شما باید اسپرم سالم تولید کنید.

در ابتدا، این شامل رشد و تشکیل اندام های تناسلی مردانه در دوران بلوغ است. حداقل یکی از بیضه های شما باید به درستی کار کند و بدن شما باید تستوسترون و سایر هورمون ها را برای تحریک و حفظ تولید اسپرم تولید کند. اسپرم باید به داخل مایع منی منتقل شود.

عضویت در صفحه اینستاگرام دکتر نگار غلامعلی پور 

هنگامی که اسپرم در بیضه ها تولید می شود، لوله های ظریف آنها را حمل می کنند تا زمانی که با مایع منی مخلوط شده و از آلت تناسلی خارج شوند. باید اسپرم کافی در بدن وجود داشته باشد.

باید اسپرم کافی در مایع منی وجود داشته باشد. اگر تعداد اسپرم در مایع منی شما (تعداد اسپرم) کم باشد، احتمال اینکه یکی از اسپرم های شما تخمک همسرتان را بارور کند، کاهش می یابد.

تعداد کم اسپرم کمتر از 15 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر منی یا کمتر از 39 میلیون در هر انزال است.

اسپرم باید عملکردی داشته باشد و قادر به حرکت باشد. اگر حرکت (حرکت) یا عملکرد اسپرم شما غیرطبیعی باشد، ممکن است اسپرم نتواند به تخمک همسرتان برسد یا به آن نفوذ کند.

 راهنمایی بیشتر
متخصص-زنان-و-زایمان-رشت | بهترین-متخصص-زنان-زایمان-نازایی-در-رشت

متخصص-زنان-و-زایمان-رشت | بهترین-متخصص-زنان-زایمان-نازایی-در-رشت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
مزایا و معایب IUD چیست؟
نوشتهٔ بعدی
علل محیطی ناباروری در مردان چیست؟

صفحه اینستاگرام دکتر نگار غلامعلی پور

اطلاعات تماس:

آدرس: رشت، گلباغ نماز، روبروی آتیه، مجتمع نیک، بالای داروخانه دکتر مرزبان، خیابان میخک، کوچه دوم پلاک ۲۰، طبقه ی ۴ واحد۷
01332118459 09103224904

آمار بازدید سایت

  • 30
  • 22
  • 2,737
  • 10,076
  • 82,311
  • خرداد ۳۱, ۱۴۰۱
فهرست